Młodzież i jej pasje

We wtorek 22 listopada 2022 r. o godzinie 12.00 w Sali widowiskowej OKiS Resursa Obywatelska w Radomiu odbyły się już po raz 11 Międzyszkolne Prezentacje z cyklu Młodzież i jej pasje. Hasłem przewodnim stały się słowa Stephena Kinga „Nawet z pozoru najdziwniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym” Impreza została zorganizowana przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu i objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego.

Uczniowie radomskich szkół średnich opowiadali o swoich pasjach, prezentowali umiejętności, a przede wszystkim zachęcali do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Wachlarz zainteresowań młodzieży jest bardzo duży. Z wielkim zaangażowaniem opowiadali m.in. o muzyce, sporcie, sztuce, tańcu, teatrze, harcerstwie, literaturze.

Dla wielu z nich pasja jest nie tylko formą spędzania wolnego czasu, ale stała się również sposobem na życie, pomaga im w rozwoju osobistym i nawiązaniu nowych, ciekawych znajomości.

W tym roku o swoich życiowych pasjach opowiedzieli również wybitni absolwenci II LO im. M. Konopnickiej w Radomiu: Pan Przemysław Zych oraz Pan Adrian Szary.

Naszą szkołę reprezentowali:

Karoli Pikiewicz z kl.3D oraz Cyprian Tuzimek z kl. 3F- gra aktorska

Szymon Jarecki z kl.1F- taniec towarzyski

Koncert poprowadzili uczniowie kl. 4F: Paulina Grabska, Julia Neska, Kornel Wakuła.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/5CNSUDPXDQMRshQQ6

Dziękujemy Panu Tadeuszowi Jaworskiemu i firmie Video Kadr za przygotowanie pełnego nagrania pokazu: film

Uroczyste obchody
Jubileuszu 120-lecia II LO
zostały objęte patronatem honorowym
Prezydenta Miasta Radomia
Radosława Witkowskiego